Tam, kde žijí diplomaté

Vila od slavného architekta Jana Kotěry se stala součástí rezidenčního komplexu Villa Bianca a byla rozdělena na šest bytových jednotek, přičemž jedna z nich, ta nejprostornější, zabírá celé první patro. Součástí projektu je však ještě šest dalších budov z roku 2002 seskupených kolem původní Kotěrovy vily.

Proměna proběhla velmi citlivě a s ohledem na historii tohoto místa. I proto mají nynější byty kvalitní půdorysy a velkorysé obývací pokoje, jak bývalo na začátku 20. století, kdy Kotěra původní vilu navrhoval, zvykem.

Prémiové jsou také použité materiály. „V koupelnách je černý mramor, na podlahové krytiny bylo použito exotické dřevo, dřevěná eurookna dokonale odhlučňují šum z okolí,“ popisuje Miroslav Šibal, jeden z realitních agentů, který projekt prodával.

Villa Bianca se nachází v rezidenční diplomatické čtvrti. Celý areál, jehož plocha je více než 12 000 metrů čtverečních, dbá na maximální soukromí. Jejích 83 bytů má k dispozici také společný park. Pokud ani ten pro relaxaci v zeleni nestačí, nedaleko se nachází největší pražský park Stromovka.