Kouzlo první republiky

Úžasný příběh o tom, jak lze prvorepublikovou vilu zcela proměnit a přizpůsobit modernímu životu, avšak aniž by ztratila své kouzlo. Za výjimečným bydlením, které vzniklo ve vilové čtvrti na pražské Hanspaulce stojí renomovaná interiérová designérka Ivanka Kowalski.

Čtyřpodlažní vila z první republiky si sice nadále zachovává svůj původní charakter, prošla ale kompletní proměnou vnitřních dispozic, přibylo i nové vsunuté schodiště. Díky tomu má dnes i prostornou garáž, ve sníženém přízemí je sauna, tělocvična, domácí kino, lounge s barem a také vstup na krásnou zahradu, v níž je také venkovní bazén s protiproudem.

„Interiér navrhla designérka Ivanka Kowalski s ohledem na historii vily, ale zároveň v moderním pojetí. Nechybí tu proto smart ovládání domácnosti, místnostem dominuje kombinace materiálů, jako je kámen, dřevo a kov. Vše je dotažené do nejmenších detailů,“ popisuje realitní agentka Marianna Krausová, která vile našla nového majitele.

Vila zároveň sídlí ve velmi přitažlivé lokalitě v horní části Hanspaulky, která je perfektně vybavená všemi možnými službami, je to odtud kousek do centra, ale i na letiště, a zároveň je tato část Prahy příjemně klidná a jen pár kroků odtud jsou Šárecké lesy.