Výhledy, ze kterých se podlamují kolena

Představte si, že se probudíte a z oken vidíte na historické centrum Prahy. Orloj, Staroměstské náměstí nebo Pařížskou ulici máte doslova za rohem. Lokalitou to celé ale jen začíná, interiér vás ohromí možná ještě o něco více.

Opravdu pečlivě a stylově zrekonstruovaný mezonetový byt s dispozicí 4+kk se nachází v secesním domě v jedné z ulic na starém židovském městě. Je tak obklopen několika synagogami, na dohled je starý židovský hřbitov i radnice. V docházkové vzdálenosti je Pražský hrad, Karlův most či Rudolfinum.

Za jeho úžasným interiérem nestojí nikdo jiný než skvělá designérka Ivanka Kowalski. Srdcem bytu je velkoryse pojatý obývací pokoj s krbem, který je propojený s jídelnou a kuchyňským koutem. Tomu dominuje mramorová pracovní deska a nechybí ani vestavěná vinotéka. Z obývacího prostoru pak lze vstoupit přímo na terasu, ze které je takový výhled, že se vám z něj až zatočí hlava.

„Osobitým prvkem je galerie ve druhé úrovni bytu, ve které se nachází pracovna s knihovnou. Byt má tři ložnice s en-suite koupelnou a jedna z ložnic má také vlastní šatnu. Vysoce moderní je také vybavení bytu. Nechybí klimatizace, podlahové vytápění ani smart ovládání domácnosti,“ popisuje realitní agentka Marianna Krausová, která pro byt našla nové majitele.