Ve stylu art deco

Všech 30 prémiových bytů v Rezidenci Sámova 12 se prodalo v rekordně krátkém čase. Není divu. Jde totiž o opravdu unikátní projekt, který se vrací k tradičnímu bydlení ze začátku 20. století, ale přitom splňuje vše, co požaduje moderní doba.

V roce 2020 dokonce získal projekt Sámova 12 ocenění v soutěži Best of Realty, v níž si odnesl 2. místo v kategorii Rezidenční projekty menšího rozsahu. Porota ocenila přínos tohoto počinu pro celou lokalitu, v níž se nachází, ale také použití nevšedních architektonických prvků. A to jak uvnitř, tak i na vnější části bytového domu.

„Rezidence Sámova 12 je výjimečná v tom, že se tu developeři rozhodli navázat na tradice a navrhli byty ve stylu art deco, které jsou dodnes oceňované pro jejich geniální půdorysy a funkčnost. Byty v Sámově 12 mají proto velkou vstupní halu, velké ložnice, velký obývací pokoj. Opravdu to působí, jako byste se rázem ocitli v jednom z těch překrásných bytů, které se stavěly na začátku 20. století,“ popisuje agentka Gabriela Hronová.

Aby se toto pojetí mohlo realizovat ve všech 30 bytech, a zároveň všechny zůstaly krásně světlé, dostal každý z nich dispozici 3+kk.

Na styl art deco odkazují také použité materiály. Uvnitř to jsou například dubové parkety, zvenčí potom fasáda z malých dlaždiček či detaily ozdobných mříží ve společných prostorech.

Projekt navrhla špičková architektonická kancelář Znamení 4, kterou investor nechal zcela volnou roku. A vyplatilo se.