Tam, kde luxusní bydlení získalo nový rozměr

Za dnešní slávu a oblíbenost Karlína může i rezidenční palác River Diamond, který tu v těsné blízkosti řeky vznikl v roce 2007. Pomohl definovat tuto část vltavského nábřeží a na někdejším zapomenutém obrovském brownfieldu nabídl velmi exkluzivní bydlení, ale i kanceláře, obchody a kavárny.

Za dodnes velmi ceněnou architekturou stojí studio Šafer Hájek Architekti. Vytvořili členitou a pestrou fasádu, která je z jižní strany obložena pískovcem v kombinaci s obkladem ze speciálně upravené mědi a skla, což vytváří abstraktní kompozice větších a menších zasklených ploch spolu s horizontálami fragmentů říms a francouzskými okny. Punc luxusního bydlení podtrhuje 24hodinová recepce s ostrahou a concierge službami ve 3 jazycích.

„Na první pohled je vidět, že architekti použili velmi kvalitní a prémiové materiály, které navíc dokázali perfektně poskládat a sladit. Povedenou stavbu navíc doplňuje zahrada inspirovaná japonským stylem, v níž nechybí několik vodních prvků, kamenné cestičky a spousta druhů zeleně,“ popisuje realitní agent Miroslav Šibal.