Tady že se bude stavět?

Když se v roce 2002 v LEXXUS NORTON řeklo, že se budou prodávat byty na Praze 9, byli agenti, zvyklí prodávat nemovitosti výhradně v centru metropole, mírně zaskočeni. Tato část Prahy se v té době totiž nejevila jako atraktivní, vždyť poslední stanicí žluté linky metra byla tehdy stanice Českomoravská. Jenže developer projektu Podvinný Mlýn zcela přepsal pravidla hry.

Během výstavby se totiž developer ICKM, později Crestyl, rozhodl ponechat na místě spoustu původní zeleně. Projekt tak už od začátku obklopovaly vzrostlé stromy a nic tak nenasvědčovalo tomu, že projekt Podvinný Mlýn vznikl na zelené louce.

„Pro developera to tehdy byl první rezidenční projekt, pro nás v LEXXUS NORTON jeden z prvních. A dopadlo to perfektně. Projekt měl nakonec šest etap a zcela proměnil své okolí. Klienti tu našli příjemný klid za řekou a přitom stále kousek od centra. Dodnes to tu vypadá velmi luxusně a projekt jako celek patří k tomu nejpovedenějšímu a nejhezčímu bydlení v Praze,“ vzpomíná Peter Višňovský, provozní ředitel LEXXUS NORTON, který v té době čerstvě působil ve firmě jako realitní agent a byty v projektu prodával.

Zajímavostí je, že projekt tehdy cílil na čistě českou klientelu. Zájem zahraničních klientů v té době totiž směřoval jen na samé centrum Prahy.