Tam, kde se ztratil ježek v kleci

Naprostý klid uprostřed Prahy a Pražský hrad i Karlův most za rohem? Díky projektu Old Town Court v ulici U Milosrdných na Starém Městě nic nemožného. Díky 12 unikátním bytům dokázal splnit sen o bydlení na venkově, aniž by se člověk musel stěhovat z města, ba ani ze samého historického centra. A to ne ledajakého centra, tato místa totiž dala inspiraci slavným Foglarovým Stínadlům.

Do Pařížské ulice je to odtud jen pár desítek metrů, a přesto tu člověk žije v původním hospodářském stavením z 15. století, k němuž patří i autentický venkovský dvůr se vzrostlými stromy. Old Town Court je zkrátka ideální místo pro rodinné bydlení, které současně splňuje veškeré pohodlí a požadavky na moderní standard. Rezidenti tu získávají naprosté soukromí i neopakovatelný pocit exkluzivity.

Kouzlo tomuto místo dodává všudypřítomný duch umění a historie. A to nejen díky výjimečné lokalitě, ale i proto, že původní Obecní Dvůr kombinuje slohy od renesance přes baroko až po neoklasicismus a další architektonické slohy.

„Nový koncept luxusního bydlení v centru města Old Town Court navrhl známý architekt Ricardo Bofill. Jde tak o velmi vkusnou přeměnu historického klenotu na opravdu výjimečnou rezidenci v nejžádanější pražské čtvrti. Díky tomu, že je tu jen 12 bytů, mohly dostat opravdu štědrý prostor. Je tu například dvoupatrový duplex o rozloze 344 metrů čtverečních a se 170metrovou terasou,“ popisuje realitní agentka Marianna Krausová, která právě tomuto velkorysému bytu našla majitele.

Projekt tvoří celkem čtyři budovy. Bofillova novostavba tak doplňuje původní zrekonstruované historické budovy. „V jedné z nich se nacházejí pouhé dva byty. Každý z nich je proto svou dispozicí srovnatelný s vilou,“ říká realitní agentka Světlana Bezděková, která jeden z těchto bytů o rozloze 288 metrů čtverečních a se zahradou 74 metrů čtverečních prodávala.