V hlavní roli

Nedaleko Trojského zámku stojí majestátní vila, která uvnitř nabízí mimořádný pocit luxusu a bezpečí. Nelze se divit, že si jej mimo jiné vybrala produkce mezinárodní streamovací služby HBO pro natáčení úspěšného kriminálního seriálu Mamon.

Celý dům navrhl architekt Martin Pračka jako plynoucí prostor, a to jak zakomponováním stavby do relativně strmého svahu, tak vzájemnými přechody mezi jednotlivými patry, místnostmi i jeho spojením s okolní přírodou. V celé stavbě jsou popřeny hranice mezi interiérem a exteriérem, přesto má vnitřek domu pevný a jasně definovaný řád.

„Z každého podlaží, pokoje a terasy je úžasný výhled na Prahu, i když pokaždé trochu jiný. Ten nejkrásnější se otevírá z terasy v nejvyšším patře budovy, kde se navíc nachází i bazén, u kterého mají majitelé zajištěné absolutní soukromí,“ říká realitní agentka Světlana Bezděková, která tuto jedinečnou vilu prodávala.

Aby vynikla čistota, elegance a dokonalost proporcí i v tom nejmenším detailu, je v interiéru použito minimální množství druhů materiálů. Srdcem domu je potom schodiště plynoucí přes všechna čtyři nadzemní podlaží beze změny sklonu a směru, které spojuje jednotlivé zóny a dodává pocit pospolitosti.

V seriálu Mamon, který podle norského originálu natočila česká produkce HBO byla tato vila rodinným sídlem ústředních postav rodiny Vlčkových.