Zapomenutá lokalita novou moderní čtvrtí

Vítejte v Kejřově Mlýnu, opravdu unikátním projektu, který vyrostl kolem stejnojmenné kulturní památky, bývalého vodního mlýnu z 16. století postaveném na říčce Rokytce v Hloubětíně.

Rezidenční projekt Kejřův Mlýn, který se datuje do roku 2008, tvoří sedm různých budov - rekonstruovaná původní vila, mlýnice, sýpka a čtyři nové, čtyřpodlažní objekty. Celkem se tu dnes nachází 79 bytů od velikosti 1+kk až po mezonetové 4+kk. Vznikly tu dokonce i podzemní parkovací stání, v někdejší budově sýpky centrální recepce a v suterénu také posilovna a sauna pro rezidenty. Atraktivní je i okolí areálu, který je obklopený rozsáhlým lesoparkem.

„Rekonstrukce Kejřova Mlýna přinesla nejen komfortní bydlení, ale také celkově pozvedla tuto předtím trochu zapomenutou lokalitu. Developer celé místo nejprve vyčistil a rekultivoval místní Hořejší rybník, jehož součástí se nově stalo také molo, i okolní park,“ popisuje realitní agent Pavel Štefan.

Šlo tehdy o první rezidenční projekt v této oblasti. Ta se díky němu proměnila v jedno z nejzajímavějších míst k bydlení v Praze. Na úspěšný projekt tu postupem času navázaly i další projekty Kejřův park a Vily Kejřův park, které se s pilotním projektem propojily.