Z pera architekta Fialy

Nahlédněte do interiérů velmi netypické vily respektovaného architekta Stanislava Fialy. Tyčí se ve stráni pod Hanspaulským zámečkem a Prahu z jejích teras máte jako na dlani.

Neobvyklá kruhová stavba je součástí areálu obytných vil na stráni v prestižní rezidenční lokalitě a na jedné z nejžádanějších adres Prahy 6. Netradičně, avšak velmi jednoduše je řešená vnitřní organizace domu. V horizontální úrovni jsou podél dvou nosných stěn soustředěny instalace, technika, servis domu a sklady. Zbylý vnitřní prostor je věnován jednotlivým obytným místnostem, jejichž plocha má velkorysých 568 metrů čtverečních, které jsou rozděleny do dispozice 6+kk.

„Z přízemí domu se z ulice vchází přímo do společenské časti s rozlehlým obývacím pokojem, krbem a kuchyňským koutem, je tu také pracovna či pokoj pro hosty a koupelna. V prvním patře jsou pak čtyři ložnice. Všechny obytné místnosti mají přímý výhled na Pražský hrad,“ popisuje interiér realitní agentka Světlana Bezděková, která vilu prodávala a následně pro ni oddělení pronájmů LEXXUS NORTON našlo nájemníky.

Díky prosklené čtvrtkruhové fasádě, kterou lemují prostorné terasy, proudí do domu po celý den slunce a vilu krásně prosvětluje. V přízemí je navíc bazén, jehož prostor je přirozeně propojený s relaxační zahradou. Většinu zařízení vily navrhl rovněž architekt Stanislav Fiala.