Místo, kde se psala historie

Tohle je opravdová historická lahůdka. Příběh renesančního domu U Zlaté číše se začal psát už v 16. století, kdy na původních středověkých základech vznikla komorní stavba, která společně s dalšími okolními domy dala vzniknout jedné z nejznámějších pražských ulic – Nerudově ulici. Jedním z majitelů domu byla dokonce i rodina slavného spisovatele Thomase Manna.

„Prodej tohoto půvabného malostranského domu byl ztížen počínající pandemií. I přes překážky se ovšem podařilo celou transakci úspěšně dokončit ke spokojenosti obou smluvních stran,“ vzpomíná Josef Paroulek, který dům prodával.

Jedná se o třípatrový řadový dům úzkého půdorysu, který je vzhledem ke své historické i umělecké hodnotě evidován jako kulturní památka.

Pod domem se nacházejí středověké sklepní prostory, v přízemí je nebytový prostor a první, druhé a třetí patro patří bytům o celkové výměře asi 260 metrů čtverečních. Pověstnou třešničkou na dortu je zachovalý malovaný trámový strop, který je ozdobou jednoho z pokojů ve druhém patře domu.